kafayoranlar/hizmetlerimiz

Barış Mah. Enver Adakan Cd. Peyami Safa Sk. 1/9 No:79 Semerkand Line AVM.
Beylikdüzü / İstanbul t: (0212) 503 34 44 info@kafayoranlar.com

özgün akılcı modern yaratıcıSizin için düşünüp kafayormayı severiz

FOTOĞRAF

Fotoğraf bir hayat manzarasından, sayfalar dolusu anlatımın 1/saniye cinsinden leke değeridir.

Fotoğrafta zaman yoktur. Zaman boyutu, yaşadığımız evrene ait bir olgudur. Dinlere göre Tanrının herşeyi önceden bildiği söylenir. Bunun açıklaması onun bulunduğu evrende zamanın olmayışındandır.

Öyleyse fotoğraf, içinde belki de bizi Tanrıya yaklaştıracak gizemler saklar. Bu nedenle iyi çekilmiş bir kare fotoğraf bütün bir hayatı anlatabilir.

FİLM

Her insan kendi hayat filminin, zaten başrol oyuncusudur. Önemli olan yönetmeni de olabilmektir.

Güneş, hayat filminin projeksiyon makinasıdır. Fakat bu çok gelişmiş projeksiyon da zaman, mekan düzlemsel değildir. Bir önceki kareye de dönme imkanımız yoktur.

Bu nedenle kurgu ve montajın canlı yayında yapılması gerekir.

SOSYAL MEDYA

Genel anlamı ile medya yani gazeteler, dergiler, televizyonlar dikkat ettinizmi ? hep 4 köşelidir ve de belirli sayıda sayfa yada yayın süresi ile sınırlıdırlar. Bu nedenle az sayıda gazetecilerin kontrolündedirler, yani tüm köşeler zaten kapılmıştır.

Oysa sosyal medyanın bir köşesi yada sınırı yoktur. Sosyal medya küreseldir, yani sonsuz çokgendir.

Ve bu nedenledir ki her kullanıcı bu mecrada bir yazardır, bir programcıdır. Bu kadar çoklukta kuşkusuz sizin adınıza takip yada yönetim ihtiyacı doğurur.

GRAFİK

İlk çağlardan bugüne mağara duvarlarından, en gelişmiş tabletlere bir yolculuk.

İnsan düşüncelerini aktarmak için semboller kullanır. Bu semboller yazıyı oluşturur. İnsan düşünür, üretir. Düşüncelerini ve üretimlerini başkalarıyla paylaşır, bunları pazarlar. Pazarlarken sembolleri kullanır. Bir leke oluşturur, ona değer katar.

Ve bir çok insan bu lekeye ait ürünü satın alabilmek için birbiriyle yarışır. Çoğu insan için ısırılmış bir elma bile, hayat felsefesini temsil edebilir.

WEB

Artık her insanın iki hayatı var. Birincisi kalp atışına bağlı fiziksel ve ruhsal gerçeklik, diğeri fiber optik kablolara bağlı elektriksel ve piksel sanallık.

Çok yakın tarih öncesine kadar, duygusal ağlarla birbirimize bağlıydık. Özlerdik, mektup yazardık, merak ederdik, ulaşamazdık. Oysa şimdi bu kolay ulaşılabilirlik bizleri birbirimizden uzaklaştırıyor olsa da ikinci hayatımızda yaşam bulabilmek için bu sanal mecrada olmak zorundayız.

GÖRSEL DANIŞMANLIK

Her insan bakar ama herkes farklı görür. Her zihin görsel imgeleri farklı yorumlar.

Ürün yada hizmetlerinizin bilinirliğini arttırmak, tüketicinin zihninde kalıcı yer edinilmesini sağlamak, müşterilerinizi karşıladığınız işletmenizden başlayıp, market raflarında son bulan uzun bir süreçtir.

Tüm bu süreçte sizin gözünüzden bakar, müşteri bilinci ile yorumlarız.